Достапни линкови

Вашингтон: ЕУ ја повтори определбата за борба против глобалниот тероризам


Европската Унија денеска ја повтори својата определба за борба против глобалниот тероризам. На 5 годишнината од терористичките напади врз Соединетите Држави, претседателот на Европската Комисија Жозе Мануел Баросо изјави дека Европа е решена да се справува со причините и со последиците на тероризмот и оти Вашингтон и Брисел треба да ја унапредат соработката во потрагата по осомничените терористи.
XS
SM
MD
LG