Достапни линкови

Свет: Ајман Ал Завахири со нова закана до Соединетите држави


Еден од лидерите на Ал Каеда, Ајман Ал Завахри, преку видео порака, ги повика муслиманите да го интензивираат отпорот против Соединетите Држави и се закани со нови терористички напади. Во друга видео порака се прикажани слики од Осама Бин Ладен во изминатите 5 години.
XS
SM
MD
LG