Достапни линкови

Бејрут: Тони Блер во посета на Либан


Британскиот премиер Тони Блер денеска ја започна посетата на Либан, поради што во Бејрут се превземени ригорозни мерки за безбедност. Блер ќе разговара со либанскиот премиер Фуад Синиора за примирјето меѓу Израел и Хезболах, како и за британското учество во обновата на Либан.
XS
SM
MD
LG