Достапни линкови

Кабул: Убиени повеќе од 90 талибански бунтовници


НАТО силите во најновата акција со авганситанските сили против бунтовниците во јужен Авганистан, убиле 92-ца талибански бунтовници. Во рамките на НАТО операцијата Медуза, која започна на 2-ри овој месец, досега биле убиени над 500 талибанци.
XS
SM
MD
LG