Достапни линкови

Минхен: Папата Бенедикт 16 одржа миса пред 250 илјади верници


Најмалку 250 илјади верници се собраа во Минхен каде поглаварот на римокатоличката црква папата Бенедикт 16 одржа миса на отворено. Папата вчера допатува во Минхен каде го пречека германскиот претседател Хорст Келер. Неговиот шесдневен престој е втор на Германија откако беше избран за папа.
XS
SM
MD
LG