Достапни линкови

Москва: Во пожар во подморница загинаа двајца морнари


Двајца морнари загинале синоќа во пожарот што избувнал во една руската нуклеарна подморница. Според руските власти, нема опасност од нуклеарно загадување, бидејќи пожарот се случил во одделението за електромеханика и не бил нарушен безбедносниот систем на реакторот на подморницата.
XS
SM
MD
LG