Достапни линкови

Виена: Нова рудна разговори меѓу Белград и Приштина


Денеска во Виена продолжуваат преговорите меѓу делегации на Белград и на Приштина, посветени на таканаречените технички прашања. Во центарот на вниманието ќе биде формирањето нови општини на Косово, како и прашањето за Косовска Митровица. Двете делегации не очекуваат да дојде до поголем напредок во оваа најнова рунда од преговорите.
XS
SM
MD
LG