Достапни линкови

Вашингтон: Средба Борис Тадиќ-Кондолиза Рајс


Претседателот на Србија Борис Тадиќ кој се наоѓа во повеќедневна посета на Соединетите Држави денеска во Вашингтон ќе разговара со американскиот државен секретар Кондолиза Рајс. По средбата е предвидено тие да потпишат спогодба со која се регулираат правата и обврските на американскиот персонал на територијата на Србија.
XS
SM
MD
LG