Достапни линкови

Берлин: Состанок за иранската нуклеарна програма


Иранското нуклеарно пршање е на дневниот ред на денешниот состанок во Берлин меѓу високи претставници на петте постојани членки на Советот за безбедност на Обединетите Нации плус на Германија. Се очекува да се разговара за американското барање за воведување санкции против Иран откако оваа земја не го испочутва крајниот рок за запирање на процесот за збогатување ураниум.
XS
SM
MD
LG