Достапни линкови

Тел Авив: Израел вечерва треба да ја укине блокадата против Либан


Израел вечер треба да ја укине поморската и воздушната блокада против Либан, соопшти израелската влада. Во соопштението се додава дека командата врз пристаништата и аеродромите ќе ја преземат меѓународните сили во Либан. Блокадата беше воведена за време на над едномесечната војна на Израел против Хезболах во Либан.
XS
SM
MD
LG