Достапни линкови

Вашингтон: Српскиот претседател Борис Тадиќ во посета на САД


Претседателот на Србија Борис Тадиќ од денеска престојува во посета на Соединетите Држави каде што ќе има средби со државниот секретар Кондолиза Рајс, со потпретседателот Дик Чејни и со секретарот за одбрана Доналд Рамсфелд. Најавени се разговори за иднината на Косово и за билатералните односи, а треба да биде потпишана и спогодба за регулирање на правата и обврските на американскиот воен персонал на територијата на Србија.
XS
SM
MD
LG