Достапни линкови

Анкара: Кофи Анан во посета на Турција


Генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан, во рамките на блиско-источната турнеја, денеска во Анкара разговара со турското раководство за подршка на примирјето меѓу Израел и Хезболах. Турскиот парламент вчера одобри турски војници да учествуваат во мировните сили на Обединетите Нации во Либан.
XS
SM
MD
LG