Достапни линкови

Хелманд: Најмалку 16 Талибанци загинале во судири со авганистанските сили


Најмалку шеснаесет талибанци и тројца авганистански војници загинале во текот на изминатата ноќ во нападот на бунтовниците во провинцијата Хелманд на југот на земјата. Талибанците се најактивни во таа област која е позната по најголемо производство на опиум во Авганистан. Инаку, во еден самоубистван напад во Кабул загинале четири лица додека четворица британски војници биле ранети.
XS
SM
MD
LG