Достапни линкови

Исхафан: 27 лица загинале во сообраќајна несреќа


Во судар на автобус и камион во иранската провинција Исфахан, загинале 27 луѓе, а уште неколку биле повредени. Иранските патишта се едни од најопасните во светот, само во последниве 5 години во сообраќани несреќи во Иран загинале над 100 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG