Достапни линкови

Газа: Израелски напад во градот Бет Ханун


Израелските сили, со подршка на тенкови и хеликоптери упаднале изутрината во градот Бет Ханун во Појасот Газа, при што дошло до жестоки престрелки со палестински милитанти. Како што јавуваат агенциите, во борбите биле убиени тројца палестинци.
XS
SM
MD
LG