Достапни линкови

Вашингтон: Буш ќе ги посети трите локации на петгодишнината од нападите на САД


Американскиот претседател Џорџ Буш ќе ги посети сите три локации на петгодишнината од нападите на единаесетти септември во Соединетите Држави, соопшти Белата Куќа. Во овие напади во Њујорк и Вашингтон, како и во Пенсилванија каде што се урнаеден од грабнатите авиони загинаа над три илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG