Достапни линкови

Багдад: Двајца американски војници загинале во борби во Ирак


Двајца американски војници загинале во борбите со бунтовниците во западната ирачка провинција Ал Анбар, соопшти американската команда во Багдад. Во текот на неделава во Ирак загинале седумнаесет американски војници со што бројот на американските жртви од почнувањето на воената интервенција во таа земја во март две илјади и трета изнесува над две илјади и шестотини.
XS
SM
MD
LG