Достапни линкови

Јордан: Посета на генералниот секретар на ОН Кофи Анан


Генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан денеска е во посета на Јордан, на разговори за зацврстување на примирјето меѓу Израел и Хезболах. Потоа ќе отпатува за Дамаск со цел да изврши притисок врз Сирија да превземе мерки за спречување на шверцот со оружје преку нејзина територија.
XS
SM
MD
LG