Достапни линкови

Вашингтон: Повлекувањето на американските сили од Ирак ќе придонесе земјата да стане терористичка


Американскиот претседател Џорџ Буш изјави дека евентуалното скорешно повлекување на американските сили од Ирак би придонело таа земја да стане терористичка. Буш, кој во Тенеси ја започна кампањата против критичарите на војната, оцени дека Ирак би можел да стане уште поопасен од Авганистан од времето на владеењето на талибанците, поради големите нафтени ресурси.
XS
SM
MD
LG