Достапни линкови

Наблус: Убиен еден од лидерите на Бригадите Ал Акса


Израелските сили изутрината во градот Наблус, на Западниот Брег, го убила Фади Кафиш, еден од лидерите на Ал Акса Бригадите. Во престрелката биле ранети уште 5-мина милитантни палестинци. Израелските сили соопштија и дека бил откриен тунел, кој бил користен за напади врз цели во Израел.
XS
SM
MD
LG