Достапни линкови

Виена: Вечерва и утре состанок на Контакт групата за Косово


Вечер и утре во Виена ќе заседава Контакт Групата за Косово, а на состанокот ќе присуствува и специјалниот пратеник на Обединетите Нации Марти Ахтисари. Како што е најавено, ќе бидат разгледани натамошните чекори во преговорите за идниот статус на Косово.
XS
SM
MD
LG