Достапни линкови

Брисел: Европската комисија најави итна помош од 42 милиони долари за Либан


Европската Комисија најави итна финансиска помош од 42 милиони евра за Либан. Утре во Стокхолм ќе се одржи донаторска конференција за обнова на Либан, а комесарот за надворешни работи на Унијата, Бенита Фереро Валднер изјави дека Унијата од буџетот ќе издвои вкупно 100 милиони евра.
XS
SM
MD
LG