Достапни линкови

Мерсин: Едно лице повредено во експлозија на бомба


Во турскиот медитерански град Мерсин денеска ескплодирала бомба, при што едно лице било повредено. Полицијата соопшти дека уапсила еден осомничен. Ова е 6-та експлозија на подметната бомба во Турција во оваа недела.
XS
SM
MD
LG