Достапни линкови

Багдад: 11 убиени пронајдени во училишен двор


Ирачката полиција денеска пронајде тела на единаесет убиени луѓе во еден училшен двор во западниот шиитски дел на Багдад, јавија новинските агенции. Луѓето, како што се наведува, биле мачени пред да бидат убиени. Инаку, во текот на ноќта дошло до експлозија во на еден напуштен нафтовод во централен Ирак при што загинале најмалку петнаесет лица. Причината за експлозијата се уште не е позната.
XS
SM
MD
LG