Достапни линкови

Кандахар: Двајца цивили загинаа, еден ранет во напад на бомбаш самоубиец


Двајца цивили денеска загинаа, а еден е ранет во авганистанската провинција Кандахар кога бомбаш самоубиец со автомобил се втурна во воен конвој на НАТО. Меѓу канадските војници на НАТО нема жртви.
XS
SM
MD
LG