Достапни линкови

Хавана: Кастро се опоравува од операцијата


Привремениот кубански лидер Раул Кастро изјави дека неговиот брат Фидел Катсро се опоравува на постепен и задоволителен начин од операцијата на дигестивниот тракт. Раул додаде и дека во Куба владее апсолтно спокојство. 80 годишниот Фидел Кастро поради операцијата му ја предаде власта на брат му при крајот на минатиот месец.
XS
SM
MD
LG