Достапни линкови

Багдад: Најмалку 14 лица загинаа во самоубиствен бомбашки напад


Најмалку 14 лица загинале, а над 40 биле повредени во денешниот напад на бомбаш самоубиец пред ирачкото министерство за внатрешни работи во Багдад. 8-мина од загинатите биле полицајци. Во вчерашните серија напади на бунтовниците во Ирак, загинаа над 50 лица.
XS
SM
MD
LG