Достапни линкови

Мармарис/Истанбул: 27 лица се повредени при експлозии на бомби


Во подметнати експлозии на бомби во турското летувалиште Мармарис и во Истанбул биле повредени 27 лица. Во Мармарис експлодирала бомба поставена под седиште во минибус, при што биле повредени 11 турски и 10-мина британски државјани. Во експлозијата во Истанбул, биле повредени 6 лица. Засега никој не ја превзеде одговорноста за нападите.
XS
SM
MD
LG