Достапни линкови

Сочи: Средба Владимир Путин-Мило Џукановиќ


Рускиот претседател Владимир Путин денеска во Сочи ќе разговара со премиерот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ. Според преставник на Кремљ, на состанокот ќе стане збор за билатералните односи и новите правци во политичката и трговската соработка, по осамостојувањето на Црна Гора.
XS
SM
MD
LG