Достапни линкови

Газа: Во израелски воздушен напад 4 палестинци загинаа


4-ца вооружени палестинци загинале при денешниот израелски воздушен напад во Појасот Газа. Како што јавуваат агенциите загинатите биле членови на безбедносна единица, под контрола на Хамас.
XS
SM
MD
LG