Достапни линкови

Хелманд: Во авганистанската провинција Хелманд, загинаа 16 лица


16 луѓе загинале, а над 30 биле поврдени во напад на бомбаш самоубиец во авганистанската провинција Хелманд. Експлозијата се случила на еден пазар во главниот град на провинцијата.
XS
SM
MD
LG