Достапни линкови

Вашингтон: САД предложи испраќање меѓународни посматрачи на преминот меѓу Израел и Газа


Соединетите Американски Држави предложија испраќање меѓународни посматрачи на главниот граничен премин меѓу Израел и Газа за да се спречи економската блокада на Газа. Ова го соопшти палестинскиот преговарач Саеб Ерекат, додавајки дека палестинците го подржуваат овој предлог. Од Израел засега нема одговор.
XS
SM
MD
LG