Достапни линкови

Париз: Жак Ширак го повика Иран на конструктивност за нуклеарната програма


Францускиот претседател Жак Ширак денеска го повика Иран на конструктивност во врска со неговата нуклеарна програма. Во четврток истекува рокот до кога Иран треба да прекине со збогатувањето ураниум или ќе се соочи со санкции. Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат повтори дека Техеран нема да се откаже од правото на нуклерна техологија за мирољубиви цели.
XS
SM
MD
LG