Достапни линкови

Газа: Ослободени двајцата новинари


Двајцата новинари на американската телевизиска станица Фокс, денеска се ослободени во Газа. Стив Сентани американски државјанин и Олаф Виг, државјанин на Нов Зеланд беа киднапирани од малку познатата група Бригади на Светиот Џихад, која бараше ослободување на сите муслимански затвореници од Соединетите држави. Малку пред ослободувањето беше објавена нова видео снимка со двајцата новирани во која тие соопштија дека преминале во Ислам.
XS
SM
MD
LG