Достапни линкови

Косовска Митровица: Осуда за нападот врз кафе-бар во кој се повредени осум лица


Властите во Србија го осудија синоќешниот бомбашки напад во Косовска Митровица при што се повредени осум лица. Нападот се случи во еден кафе бар во северниот дел на Косовска Митровица, откако напаѓачот фрлил експлозивна направа на влезот од кафе барот. Осумината повредени се хоспитализирани, а косовската полиција соопшти дека е уапсено лице, осомничено за нападот.
XS
SM
MD
LG