Достапни линкови

Багдад: Експлозија на автомобил бомба пред канцелариите на државниот весник Ал Шабах


При експлозија на автомобил бомба пред канцелариите на државниот весник ,,Ал Шабах,, во Багдад, денеска загинаа две лица, а најмалку 20 лица се повредени. Во силната ескплозија се уништени и околу 20-тина автомобили. Ирачката влада соопшти дека новинарите кои работат за државните медиуми, често се на мета на сунитските бунтовници во Ирак.
XS
SM
MD
LG