Достапни линкови

Аљаска: Средба Доналд Рамсфелд-Сергеј Иванов


Рускиот министер за одбрана Сергеј Иванов денеска при посетата на Аљаска ќе се сретне со американскиот секретар за одбрана Доналд Рамсфед. Иванов и Рамсфелд ќе разговараат за иранската и севернокорејската нуклеарна програма, ситуацијата на Блискиот Исток и воените релации меѓу Русија и Соединетите држави.
XS
SM
MD
LG