Достапни линкови

Малезија: Бојкот на американските производи


Муслиманите во Малезија започнаа бојкот на американските производи во знак на протест за подршката на Соединетите Држави на Израел. Премиерот Ахмад Бадави предупреди дека бојкотот би можел да има негативни последици и за Малезија, бидејки Соединетите Држави се нивниот најголем трговски партнер.
XS
SM
MD
LG