Достапни линкови

Кабул: Контрадикторни извештаи за убиството на седум бунтовници или цивили?


Извештајите од Авганистан за жртвите предизвикани од американската операција во источниот дел на земјата се контрадикторни. Според авганистански официјални лица, загинале 7 цивили, а според американската војска во нападот се убиени 7 припадници на Ал Каеда и едно дете. Во операцијата биле затворени 4 лица.
XS
SM
MD
LG