Достапни линкови

Багдад: Ќе се повикуваат американски резервисти за учество во мисиите во Ирак и Авганистан


Американските маринци наскоро ќе повикаат повеќе илјади свои резервисти во активна служба поради недостиг на доброволци за мисиите во Ирак и во Авганистан. Се планира да бидат повикани околу две ипол илјади резревисти со оглед на тоа што, како што е наведено, се разгорувала војната против тероризмот.
XS
SM
MD
LG