Достапни линкови

Халкидики: Сеуште не е изгаснат пожарот на Халкидики


Пожарот на првиот крак на полуостровот Халкидики се уште не е изгаснат и според грчките медиуми, пожарникарите се уште водат битка со стихијата на неколку места. Ветровите биле со помал интензитет и тоа придонесувало за поуспешно гаснење на местата каде што се уште шумите гореле.
XS
SM
MD
LG