Достапни линкови

Кандахар: Убиени 11 талибански бунтовници


При напад извршен од НАТО силите во Авганистан, во кој биле користени и авиони, се убиени 11 талибански бунтовници, соопшти портпаролот на НАТО мајорот Скон Лунди. Нападот се случил во јужната авганистанка провинција Кандахар. Во два други одвоени инциденти во истата провинција, загинале и тројца авганистански цивили и еден канадски војник.
XS
SM
MD
LG