Достапни линкови

Амстердам: Американски патнички авион веднаш по полетувањето се врати на аеродромот во Амстердам


Патнички авион на американската компанија ,,Нортвест ерлајнс,, во придружба на два холандски воени авиони денеска бил вратен на аеродромот во Амстердам, откако капетанот на авионот, по полетувањето одлучил да го врати авионот назад. Холандските власти соопштија дека неколкумина патници од авионот се спроведени на испрашување. Не се дадени повеќе детали за причините за враќањето на авионот кој сообраќал од Амстердам до индискиот град Бомбај.
XS
SM
MD
LG