Достапни линкови

Тел Авив: Упад во домот на израелскиот претседател, кој е обвинет за сексуално малтретирање


Израелската полиција во текот на ноќта извршила упад во куќата на израелскиот претседател Моше Катцав, при што одзела комјутерска опрема и документи. Упадот на полицијата, доаѓа откако две жени го обвинија израелскиот претседател за сексуално малтретирање.
XS
SM
MD
LG