Достапни линкови

Ерусалим: Израел нема да разговара со Сирија се додека ги подржува терористичките организации


Израелскиот премиер Ехуд Олмерт изјави дека Израел нема да преговара со Сирија се додека Дамаск не престане со спонзорирањето и подржувањето на терористичките организации, како Хезболах. Олмерт ова го изјави по средбата со членовите на неговиот Кабинет, околу повиците за обновување на мировните разговори со Сирија во замена за враќање на Голанската висорамнина од страна на Израел.
XS
SM
MD
LG