Достапни линкови

Москва: Русија целосно го исплати долгот кон Парискиот Клуб


Русија денеска му исплати сума од 23, 7 милијарди долари на Парискиот Клуб, со што целосно го заврши долгот кон оваа организација, останат уште од времето на Советскиот Сојуз. Денешната сума, е најголема што некогаш е исплатена до Парискиот Клуб, по основа на долг, а најверојатно се должи на големата заработка на Русија од продажбата на гас и нафта, јавуваат агенциите.
XS
SM
MD
LG