Достапни линкови

Багдад: Тројца ирачки војници и еден цивил загинати во насилствата во Ирак


Тројца ирачки војници загинале, а двајца се повредени откако бунтовниците отвориле оган врз нивната патрола во една претежно сунитска област во западен Багдад. Во друг одвоен инцидент вооружено лице убило и еден ирачки цивил. До денешните напади доаѓа откако вчера, на одржувањето на верска шиитска церемонија во Багдад загинаа 20 шиитски верници, а 200 беа повредени, кога врз нив беше отворен оган од снајпер.
XS
SM
MD
LG