Достапни линкови

Ташкент: Состанок на Шангајската организација за соработка


Претставници од Шангајската организација за соработка денеска во Ташкент започнаа состанок на кој се разговара за економската соработка меѓу шестте земји членки на организацијата. Учесниците на состанокот исто така ги разгледуваат можностите за вклучување на Индија, Иран, Монголија и Пакистан во регионалните економски проекти. Шангајската организација ја сочинуваат Кина, Русија, Казахстан, Киргистан, Узбекистан и Таџикистан.
XS
SM
MD
LG