Достапни линкови

Кандахар: Убиени повеќе од 70 талибански бунтовници


Авганистанските сили подржани од авијацијата на НАТО трупите, убиле повеќе од 70 талибански бунтовници во борбите во јужната авганистанска провинција Кандахар, при што загинале и четворица авганистански полицијаци соопштено е од полицијата во Авганстан. Во друг одвоен судир во месноста Кунар во провинцијата Орзугар загинале четворица американски војници.
XS
SM
MD
LG