Достапни линкови

Анкара: Екплозија предизвика пожар на гасоводот во источна Турција


Силна експлозија предизвика голем пожар на гасоводот во провинцијата Агри на истокот од Турција. Гувернерот на оваа провинција Налил Ибрахим Акпинар истакна оти се сомнева на саботажа извршена од курдските бунтовници. Преку гасоводот, Турција се снабдува со природен гас од Иран.
XS
SM
MD
LG